Poslední podzimní kolo Okresního přeboru jsme na domácí půdě v sobotu 2. 11. 2019 od 14.00 přivítali ambiciózní družstvo z Bělé. Hosté přijeli v plné síle a posíleni předešlou výhrou u lídra soutěže z Mikulovic. Domácím chyběl Onciul, Kocich, Andrušík a další hráči.

Počasí moc fotbalu nepřálo, kdy během týdne spadly teploty o 15 stupňů. Nejhorší byl velký vítr se kterým se, ale museli všichni hráči vypořádat stejně.

Diváci, kteří i přes nevlídné počasí dorazili, viděli hned od prvního hvizdu nápor domácích a z toho pramenila úvodní rychlá branka zápasu. Chromek si naráží balón s Šebestou, ten vysunuje přihrávkou mezi stopery prvně jmenovaného a Chromek chladnokrevně rozvlnil síť hostující Bělé 1:0. Poté si Vápenná vypracovala několik slibných příležitostí, ale většinou ji chyběl kousek ke zvýšení stavu.

Hosté se oklepali z úvodního tlaku domácích a hru vyrovnávají. Nebezpečnou střelu vytahuje Brezniak na roh. Na druhé straně střílí Stavinoha a míč jen těsně míjí levou tyč. O chvíli později po rohovém kopu Šebesta z voleje těsně přestřeluje. Na druhé straně hlavičkuje Cundrla mimo bránu.

Ve 25. minutě domácí ztrácejí na půlce zbytečně míč, hosté zatahují po levé straně, přichází přihrávka před bránu, Brezniak stačí míč tečovat, ale přímo k osamocenému útočníkovi hostí a ten do odkryté branky vyrovnává na 1:1. Hostům narostla křídla a dokonce poločasu měli více ze hry.

Do druhé půle nenastoupil zraněný Chromek a bylo to znát. Hra se začala měnit v boj a nakopávané balóny létaly větrem, jako o závod. Skrytou střelu Brezniak lvím skokem vytahuje na roh. Po rozehrání rohového kopu, domácí odvracejí jen na velké vápno, kde nikým neatakovaný hráč Bělé z jedné míč vrací a s údivem všech končí míč v síti 1:2.

Na druhé straně po dlouhém autu do vápna Šebesta sklepl míč a Stavinoha zamířil jen těsně vedle pravé tyče. Následovala nejhezčí akce zápasu, kdy Stavinoha přesným centrem nachází Valu, ten přeskakuje vysoké obránce hostů a nechytatelnou hlavičkou vyrovnává v 72. minutě na 2:2. Poslední šancí zápasu bylo vysunutí Šebesty, který již mířil na bránu, ale hostující bek ho před velkým vápnem nekompromisně zezadu doslova sťal. K přímému kopu se postavil sám faulovaný hráč a poslal míč pod břevno, ale hostující brankář se zkušenostmi z vyšších soutěží ukázal, že umí a vyškrábl střelu na roh.

V zápase se již nic dalšího neudálo a utkání musely rozhodnout pokutové kopy. Penalty byly, jak na houpačce, ale nakonec to domácí Vápenná zvládla bere další bod navíc.

Hráči zabojovali a tentokrát zaslouží pochvalu. A alespoň si trochu na konci podzimu zlepšili náladu po zpackaném utkání ve V. Kuněticích.

Děkujeme všem fanouškům za podporu v podzimních zápasech.

Sestava: Brezniak, Novák, Táborský, Kováčík, Vícha, Zdražil, Stavinoha, Vala, Chromek, Šebesta, Nguyen, Hendrych, Kirschner, Krézek, Krpelán, Žemba

85 diváků | Rozhodčí: Červenka Antonín, Jelínek Tomáš, Žingor Jan